Kiedy odgrzybianie elewacji jest konieczne?

Szaro-zielone plamy na elewacji to znak, że na naszym budynku zadomowiły się grzyby, mchy, porosty, glony i inne mikroorganizmy. Lekceważenie problemu przez lata może skutkować znacznym osłabieniem elewacji, a w rezultacie koniecznością przeprowadzenia kapitalnego remontu. Nie należy więc ignorować pojawienia się mikroorganizmów na elewacji, lecz jak najszybciej rozwiązać uciążliwy problem. Biokorozja, czyli korozja wywołana przez działanie mikroorganizmów, jest nie tylko nieestetyczna, lecz również groźna dla konstrukcji budynku oraz niebezpieczna dla naszego zdrowia. Mieszkanie w towarzystwie mikroorganizmów rozwijających się na elewacji może powodować choroby dróg oddechowych oraz alergie. Odgrzybianie elewacji jest więc działaniem zalecanym wszystkim osobom, których domy lub budynki mieszkalne zostały objęte biokorozją.

Przyczyny biokorozji

Przyczyn biokorozji jest wiele, jednak najczęściej jej występowanie jest związane z błędami popełnianymi przez firmy budowlane wykonujące elewację. Do najczęstszych błędów przyczyniających się do powstawania biokorozji zaliczamy:

  • brak prawidłowego zabezpieczenia materiałów budowlanych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg;

  • nieodpowiednie przechowywanie materiałów izolacyjnych prowadzące do ich zawilgocenia;

  • prowadzenie prac dociepleniowych podczas mrozów, upałów lub ulew (optymalna temperatura prowadzenia takich prac to 5°C-20°C).

Na czym polega odgrzybianie elewacji?

Aby wyeliminować problem biokorozji, warto skorzystać z oferty renomowanej firmy oferującej odgrzybianie elewacji. Nasi fachowcy przeprowadzą profesjonalne odgrzybianie elewacji za pomocą myjki ciśnieniowej, skutecznie eliminując problem biokorozji. Na czym to polega?

KROK 1. W pierwszej kolejności ochraniamy budynek przed działaniem wody pod ciśnieniem, dbając o to, by wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte i zabezpieczone. Wykonujemy również test mający na celu sprawdzenie wytrzymałości tynku na działanie myjki ciśnieniowej.

KROK 2. Do podgrzanej wody dodajemy środki chemiczne mające na celu dezynfekcję elewacji.

KROK 3. Impregnujemy elewację środkiem zapobiegającym ponownemu powstawaniu biokorozji.

KROK 4. Po wyschnięciu elewacji przystępujemy do jej malowania.

Odgrzybianie elewacji – Warszawa i okolice

Firma z wieloletnim doświadczeniem, która w swojej ofercie ma także odgrzybianie elewacji. Warszawa jest siedzibą naszego biznesu, jednak usługi malarskie oraz odgrzybianie elewacji oferujemy również mieszkańcom okolicznych miejscowości. Jeśli pragniesz na stałe pozbyć się uciążliwego problemu, jakim jest biokorozja, i skorzystać z usług lokalnej firmy, która działa szybko, dokładnie i terminowo, nie mogłeś trafić lepiej! Już dziś skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy, by uzyskać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę odgrzybiania oraz malowania elewacji. Standardowa stawka za odgrzybianie elewacji wynosi 8 zł/m2.